Adria je v Programu poslovnega in finančnega prestrukturiranja, ki ga je jeseni 2011 potrdila tudi Vlada Republike Slovenije, med ukrepi, ki so po večini v odgovornosti družbe same, predvidela tudi ukrepe, za katere je odgovorna Republika Slovenija. Družba je v postopku prestrukturiranja implementirala skoraj vse predvidene ukrepe, na katere je imela vpliv. Nekatere svoje obveznosti je do sedaj izpolnila tudi Republika Slovenija, več pa jih je v pripravi.
Adria Airways je v sodelovanju s Kontrolo zračnega prometa Slovenije in z Javno agencijo za civilno letalstvo leta 2013 optimizirala odletno proceduro proti severozahodu. V kratkem bodo optimizirali tudi odletno proceduro proti jugovzhodu, dolgoročno pa želijo optimizirati še priletne procedure z jugovzhoda in dodatno skrajšati odletno proceduro proti severozahodu. Optimizacija priletno-odletnih procedur je stalni proces vezan na strukture zračnega prometa celotne Evrope. Odletno-priletne procedure se spreminjajo v dogovoru s kontrolami zračnega prometa sosednjih držav (Avstrija, Hrvaška). Skrajšanje procedur pomeni krajše potovalne čase in posledično manjšo porabo goriva.
V decembru 2014 je Vlada Republika Slovenija na predlog Javne Agencije za civilno letalstvo sprejela novo nižjo Tarifo, ki bo družbo delno razbremenila. Januarja letos pa je Javna Agencija za civilno letalstvo Adrio Airways seznanila s tem, da se pripravlja tudi novi model financiranja Agencije, ki bo dodatno znižal stroške družbe.
Ministrstvo za infrastrukturo je januarja letos v pismu o nameri naznanilo, da bodo v tem letu znižali strošek terminalne navigacije na ljubljanskem letališču.
Letalske družbe v Sloveniji bodo po implementaciji ukrepov s strani Ministrstva za infrastrukturo in Javne agencija za civilno letalstvo v občutni meri finančno razbremenjene, zato bodo lažje konkurirale letalskim družbam v Evropi. Predsednik uprave Adrie Mark Anžur je ob tem za sierra5 povedal, da so se lani cene letalskih vozovnic znižale za 10%. Zniževanje lahko tako pričakujemo tudi letos.