UAS repozitorij je zaživel 4.1.2021, v desetih dneh je opravilo registracijo preko 560 operaterjev in se usposobilo 603 piloti na daljavo v odprti kategoriji, podkategorijah A1/A3.
Z nakupom novega transportnega letala bo Slovenija postala neodvisna pri zagotavljanju zračnega transporta za lastne potrebe. Lanskoletni izbruh pandemije covida-19 je namreč pokazal, da smo bili pri evakuaciji naših državljanov iz tujine v domovino ter zagotavljanju zalog zaščitne opreme v veliki meri odvisni od drugih.
Z več kot 200 zaposlenimi v Sloveniji, Italiji in na Kitajskem so eden največjih proizvajalcev (več kot 200 letal na leto) v segmentu majhnih letal s prodajo po vsem svetu. Z dvema vrstama letalnikov gnanih na električni pogon (Taurus Electro in Alpha Electro), ki sta že na trgu, so ključni dejavnik v sektorju električnega letalstva ter Velis Electro prvo električno gnano letalo s certifikatom tipa (EASA.A.573 TCDS).
Začetki slovenskega vojaškega letalstva sicer segajo v leto 1918, ko sta bili 14. in 15. decembra ustanovljeni ljubljanska in mariborska letalska stotnija. V obeh stotnijah, ki sta bili pod okriljem Maistrovih enot, so leteli slovenski piloti iz avstro-ogrskega vojaškega letalstva.
Pred prazniki je v avioblagovnem skladišču Fraporta Slovenija začela delovati nova hladilnica, namenjena shranjevanju farmacevtskih pošiljk z zahtevano temperaturo od dve do osem stopinj Celzija.
Že trinajsto leto vas razveseljujemo z novicami iz sveta letalstva s poudarkom na letalstvu v Sloveniji. Smo letalski portal z najdaljšo tradicijo v regiji.
V sredo 23. decembra je Letalski center Maribor dobil novo letalo Commander 114B. V Maribor sta ga iz Velike Britanije preko avstrijskega Wienerneustadta preletela pilota Nik Naveršnik in Nino Klinger.
V torek, 22. decembra je zadnji let v vlogi tehnika letalca na falconu opravil štabni vodnik Uroš Ganza.
Na današnji dan leta 1914 so v Združenih državah Amerike opravili prvi načrtovani komercialni let z letalom.